Наукові дослідження

XI Научные Чтения "Днепровская орбита" 20-22 октября 2016 года

Наследники Макарова

(к 20-летию создания Национального центра аэрокосмического образования молодежи)

Научные чтения "Днепровская орбита"

СПІВПРАЦЯ З НІМЕЧЧИНОЮ

Рисунок в тексте

Иллюстрация

10-13 жовтня 2016 в Німеччині (Гамбург) проходила Міжнародна виставка INTERGEO-2016. Кафедру теоретичної механіки на виставці представляв кандидат технічних наук, доцент Мариношенко Олександр Петрович. В основі бурхливих змін в нашому житті, роботі та економіці лежать сучасні інформаційні технології. Особливу роль такої трансформації виконують геоінформаційні технології.

Основні світові розробники та постачальники геоінформаційних технологій створюють і постачають продукти та послуги і позиціонують себе твердо на кордоні промисловості і менеджменту. Їх зростаючий вплив чітко простежується на INTERGEO - провідній міжнародній виставці світового рівня з геодезії, геоінформації та управління. На INTERGEO цього року було представлено 531 компанію з 37 країн світу, виставку відвідало більше 17000 відвідувачів з більш ніж 100 країн, в міжнародній INTERGEO конференції взяли участь понад 1300 делегатів.

Иллюстрация

Представлені на INTERGEO експонати з усього світу, були демонстрацією інноваційних продуктів і інтелектуальних рішень та послуг, що охоплюють весь технологічний ланцюжок від збору і аналізу даних до подання і відображення результатів. INTERGEO було подією року для виробників і постачальників послуг GNSS зйомки, мобільного картографування, лазерного сканування і розвідки, а також інспекції та моніторингу з допомогою безпілотних літальних апаратів (дронів). На виставці також були гідно представлені сучасні розробки українських виробників. На виставковому стенді компанії ABRIS-DG були розміщені результати розробок та науково-технічна продукція таких українських науково-освітніх організацій та авіаційних підприємств як: Національний технічний університет України «КПІ імені Ігоря Сікорського», Інститут геодезії Львівської Політехніки, авіаційне підприємство AEROS.

ОБЛАСТІ ВИКОРИСТАННЯ БПЛА (БЕЗПІЛОТНІ ЛІТАЛЬНІ АПАРАТИ)

Рисунок в тексте

Иллюстрация

Мобільні засоби повітряного моніторингу екологічної та радіаційної розвідки являють собою апаратно-програмні комплекси. Такі комплекси встановлюються на повітряних суднах, тобто повітряних платформах. В статті наводяться результати роботи, що були отримані з використанням літаючих платформ, спроектованих в рамках науково-дослідних робіт нашого університету.

Для використання різного типу інформаційно-вимірювального обладнання (корисного навантаження) проводиться проектування та виготовлення засобів їх управління, обробки інформації та забезпечення працездатності. Так для вирішення задач моніторингу та картографування використовуються відповідні системи стабілізації засобів технічного зору, та систем обробки їх інформації. Такі системи, що входять до складу розроблюваних комплексів забезпечують необхідні показники якості фото-відео матеріалу а саме (області перекриття, фотографічна, фотограмметрична та картографічна якості). Високі характеристики забезпечуються також використанням комплексованих сучасних навігаційних та геоінформаційних систем.

Иллюстрация

Для вирішення задач екологічного та промислового моніторингу розроблювані літаючі платформи обладнуються засобами виявлення продуктів забруднення та радіоактивних продуктів в атмосфері, а також засобами вимірювання радіоактивного випромінювання. Такі засоби також комплексуються з сучасними навігаційними системами для отримання повної і точної картини екологічного становища досліджуваної області.

Крім того розроблювані безпілотні авіаційні системи (комплекси) оснащуються стартовими системами, системами посадки та системами порятунку. І представлять собою повністю автоматизований інструмент для дослідження навколишнього простору та проведення екологічно-промислового моніторингу.

МІЖНАРОДНЕ СПІВРОБІЦНИТСТВО В РАМКАХ ПРОГРАМИ Brunel NETCENG SUMMER SCHOOL TRAINING

В червні-липні 2015 року відбулося стажування доцентів кафедри теоретичної механіки, к.т.н. Кришталя В.Ф. та к.т.н. Мариношенко О.П. в Brunel University London в рамках програми Brunel NETCENG Summer School Training за Європейським проектом ТЕМПУС.

За результатами перебування відпрацьовані спеціальні програми за наступними напрямами:

Provision and planning for a typical Systems Modelling;

Followed by Principles of Systems Engineering and foundation in Systems Modelling of Discrete Systems;

Discrete Event Simulation Using Arena Software tool;

High Frequency Power Electronics.

В рамках проекту передбачається впровадження нових програм для навчання в НТУУ "КПІ"